NSFA Super League – Trial Information

Super League refers to the Mixed Youth Division 1 competitions from Under 12 to Under 18. The aim of Super League is to provide a quality level of competition to our players by implementing minimum coaching and training standards while underpinning our Northern Tigers FC representative teams in the NPL New South Wales competitions.

Berowra

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Sunday, 1 December 2019 – 9:00 – Asquith Boys High School (grass field)

U13 (Born 2007)

Trial 1 – Sunday, 1 December 2019 – 10:15 – Asquith Boys High School (grass field)

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Sunday, 1 December 2019 – 11:30 – Asquith Boys High School (grass field)

Trial Registration Link

Chatswood Rangers

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Friday, 22 November 2019 – 18:45 – Chatswood High School

Trial 2 – Friday, 29 November 2019 – 18:45 – Chatswood High School

U13 (Born 2007) and U14 (Born 2006)

Trial 1 – Friday, 22 November 2019 – 20:00 – Chatswood High School

Trial 2 – Friday, 29 November 2019 – 20:00 – Chatswood High School

Trial Registration Link

Hornsby Heights

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 9:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 9:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U13 (Born 2007)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 10:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 10:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U14 (Born 2006)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 11:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 11:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U15 (Born 2005)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 12:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 12:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 13:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 13:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 14:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 14:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial Registration Link

Hornsby RSL

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U13 (Born 2007)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U14 (Born 2006)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 15:30 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 17:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 17:00 – Mills Park, Baldwin Ave, Asquith

Trial Registration Link

Kissing Point

U12 (Born 2008) and U13 (Born 2007)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 9:00 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 9:00 – North Turramurra Recreation Area

U14 (Born 2006) and U15 (Born 2005)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 10:15 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 10:15 – North Turramurra Recreation Area

U16 (Born 2004) and U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 11:45 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 11:45 – North Turramurra Recreation Area

Trial Registration Link

Lindfield

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 14:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 14:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

U13 (Born 2007) 

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 15:15 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 15:15 – Charles Bean Oval, Lindfield

U14 (Born 2006)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 16:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 16:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 18:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 17:45 – Charles Bean Oval, Lindfield

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 18:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Friday, 22 November 2019 – 18:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 19:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Friday, 22 November 2019 – 20:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial Registration Link

Mongo Football

U12 (Born 2008), U13 (Born 2007) and U14 (Born 2006)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 11:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 10:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 10:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

U15 (Born 2005), U16 (Born 2004) and U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 13:00 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 11:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 12:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial Registration Link

Mount Colah

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 8:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 11:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 3 – Sunday, 1 December 2019 – 15:30 – Mills Park, Asquith

U13 (Born 2007)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 9:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 12:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 3 – Sunday, 1 December 2019 – 16:30 – Mills Park, Asquith

U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 10:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 1:30 – North Turramurra Recreation Area

Trial 3 – Sunday, 1 December 2019 – 17:30 – Mills Park, Asquith

Trial Registration Link

North Sydney United

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 8:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 8:00 – Cammeray Oval

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 8:00 – Cammeray Oval

U13 (Born 2007)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 9:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 9:00 – Cammeray Oval

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 9:00 – Cammeray Oval

U14 (Born 2006)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 10:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 10:00 – Cammeray Oval

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 10:00 – Cammeray Oval

U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 11:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 11:00 – Cammeray Oval

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 11:00 – Cammeray Oval

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 12:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 12:00 – Cammeray Oval

Trial 3 – Saturday, 30 November 2019 – 12:00 – Cammeray Oval

U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 13:00 – Cammeray Oval

Trial Registration Link

North Turramurra

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Saturday, 23 November 2019 – 9:00 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 9:00 – North Turramurra Recreation Area

To register to trial please send an email to Head Coach, Angus Swift, at angus.swift37@gmail.com.

Northbridge

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 15:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 14:15 – Northbridge Oval

U13 (Born 2007) and U14 (Born 2006)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 16:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 15:30 – Northbridge Oval

U15 (Born 2005) and U16 (Born 2004)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 17:00 – Cammeray Oval

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 16:45 – Northbridge Oval

Trial Registration Link

Prouille

U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 15:15 – North Turramurra Recreation Area

Goalkeeper wanted, plus general outfield positions available.

To register to trial please send an email to the team’s manager, Brent Penfold, at bpenfold@tpg.com.au.

St Ives

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 17:00 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 17:00 – North Turramurra Recreation Area

U13 (Born 2007) and U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 18:15 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 18:15 – North Turramurra Recreation Area

Trial Registration Link

Turramurra United

U12 (Born 2008)

Trial 1 – Sunday, 17 November 2019 – 13:45 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Sunday, 24 November 2019 – 13:45 – North Turramurra Recreation Area

U14 (Born 2006)

Trial 1 – Saturday, 23 November 2019 – 15:15 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 15:15 – North Turramurra Recreation Area

U18 (Born 2002/03)

Trial 1 – Friday, 22 November 2019 – 19:00 – North Turramurra Recreation Area

Trial 2 – Saturday, 30 November 2019 – 16:45 – North Turramurra Recreation Area

Trial Registration Link

West Pymble

U12 (Born 2008) and U13 (Born 2007)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 8:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 14:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

U14 (Born 2006) and U15 (Born 2005)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 9:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 15:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

U16 (Born 2004)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 11:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 17:00 – Charles Bean Oval, Lindfield

U17 (Born 2003) and U18 (Born 2002)

Trial 1 – Saturday, 16 November 2019 – 12:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial 2 – Saturday, 23 November 2019 – 18:30 – Charles Bean Oval, Lindfield

Trial Registration Link

Our Partners

Auto One
Besteam Sport
FFA
Football NSW
Foundation IT
KDFRA
MiPet
Northern Tigers
Wahroonga Village Podiatry